Pyöreä tolppa sopii muotoilultaan moderniin kaupunkimaisemaan. Pyöreässä aitatolpassa on sama viiste kuin HA22-runkosuojissamme, jotka ovatkin saaneet kiitosta tyylikkäästä viimeistelystään. Tolpan yläreunan vino muoto luo aitakokonaisuudelle hillityn, mutta tyylikkään viimeistelyn. Pyöreillä aitatolpilla varustettu teräsaita muodostakin yhdessä Havenon HA22- ja Mini-runkosuojien kanssa näyttävän kokonaisuuden.
- Tolpan halkaisija on 76mm
- Korkeus pinnasta 400 mm
- Aidan tolppaväli on vakiona 1500mm. Tolppaväliä voidaan muokata kohteen mukaan
- Aitaputkea on mahdollista lyhentää työmaalla
- Saatavilla myös kulma- ja päätytolppia
- Asennetaan alustaan valamalla tai pulttikiinnityksellä
Kestävyyttä ja mukautuvuutta
Tyylikäs teräksinen valmisaita istutusten suojaamiseen ja kulun ohjaamiseen. Korkeus 400 mm maan pinnasta. Tolppaväli vakiona 1500 mm. Vaakaputkia voidaan lyhentää työmaalla.
Aita voidaan asentaa maahan upotettaviin betoniperustuksiin tai valaa kiinni reunakiveen tai muuriin. Saatavilla myös pinta-asennettavana mallina.
Kaikki aitatolppamme ja -putkemme ovat kuumasinkittyä terästä joka jauhemaalataan asiakkaan haluamalla RAL värisävyllä. Kestävä pinnoite takaa aidalle pitkän käyttöiän ja kestävyyden kaupunkiympäristön vaativissa olosuhteissa. Lisäksi kaikkien aitamallien kiinnikkeet ovat ruostumatonta terästä, mikä lisää niiden luotettavuutta ja turvallisuutta.












